عکس یک خانه

WHALE TRAVEL

خرید ملک در اوکراین و بررسی آن​​​​​​​

خرید ملک در اوکراین ، شرایط مهاجرت به اوکراین از طریق خرید ملک و اخذ اقامت  اوکراین از طریق خرید ملک در اوکراین در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. همواره سوالاتی در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور اوکراین برای مخاطبین پیش می آید از جمله اینکه آیا با خرید ملک در اوکراین می توان اقامت اوکراین را به دست آورد؟ آیا اوکراین برای سرمایه گذاری و خرید ملک کشور امنی است؟ در این مقاله سعی ما بر این است که به سوالات شما در زمینه خرید ملک در اوکراین پاسخ دهیم. در این نوشتار به این سوالات پاسخ داده می شود. همچنین شما می توانید در صورت داشتن سوالات بیشتر، در زیر همین مقاله سوالات خود را مطرح بفرمایید تا کارشناسان ما در موسسه بین المللی وال تراول  در اسرع وقت پاسخگوی  سوالات  شما  عزیزان خواهند بود.

در این مقاله برسی میکنیم :

خرید ملک در اوکراین و شرایط عمومی خرید ملک در اوکراین
خرید ملک در اوکراین و اخذ اقامت اوکراین
خرید ملک در اوکراین و استانداردهای سرمایه گذاری در اوکراین
خرید ملک در اوکراین و واجدین شرایط خرید ملک
خرید ملک در اوکراین و مراحل قانونی خرید ملک در اوکراین
خرید ملک در اوکراین و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در اوکراین
خرید ملک در اوکراین و وکیل امور ملک
خرید ملک در اوکراین و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
خرید ملک در اوکراین و توصیه های حقوقی


خرید ملک در اوکراین و شرایط عمومی خرید ملک در اوکراین

قبل از خرید ملک در اوکراین، آشنایی کلی با این کشور خالی از لطف نیست. اوکراین از کشورهای اروپای شرقی بوده و از شمال با کشور بلاروس، از جنوب غربی با کشورهای رومانی و مولداوی، از شرق با کشور روسیه و از غرب با کشورهای لهستان، مجارستان و اسلواکی هم مرز است. پایتخت اوکراین شهر کیف و زبان رسمی این کشور اوکراینی است اما زبان روسی هم در این کشور رایج می باشد. حکومت اوکراین جمهوری است. بعد از روسیه، اوکراین بزرگ ترین ارتش اروپا را در اختیار دارد. مساحت  اوکراین ۶۰۳،۲۶۸ کیلومترمربع و جمعیت آن بالغ بر ۴۲،۴۱۸،۲۳۵ نفر بوده و واحد پول آن گریونا است. در زمان اتحاد جماهیر شوروی  اقتصاد این کشور عالی بود اما بعد از فروپاشی روسیه، اقتصاد اوکراین تا یک دهه منفی بود اما در حال حاضر جزو کشورهای رو به رشد و رو به پیشرفت است.


خرید ملک در اوکراین و اخذ اقامت اوکراین

با توجه به قانون مهاجرت در کشور اوکراین اگر شما مبلغی در حدود حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا در ملک سرمایه گذاری کنید، می توانید اقامت اوکراین را به دست آورید. این سرمایه گذاری باید از طریق مقررات تعیین شده توسط کابینه وزرای اوکراین انجام و ثبت شود. افراد خارجی که به دنبال به دست آوردن کارت اقامت اوکراین هستند، ممکن است دچار این سوتفاهم شوند که خرید ملک به ارزش ۱۰۰ هزار دلار به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم شود. اما این باور نادرستی است و این امر شرایط خاصی دارد. شرایط اخذ اقامت اوکراین از طریق خرید ملک عبارتند از:
​​​​​​​
سرمایه گذاری خارجی باید با ثبت یک شرکت در این کشور انجام شود
سرمایه گذاری باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار امریکا باشد
سرمایه گذاری باید توسط یک ارز خارجی باشد
این ارزها عبارتند از: دلار، یورو، پوند، فرانک، کرون، یوان، ین
سرمایه گذاری باید به صورت رسمی توسط وزارت اقتصاد اوکراین ثبت شود
منشا پول سرمایه گذاری شده باید مشخص باشد
​​​​​​​
خرید ملک به منظور رفع نیازهای شخصی مانند زندگی یا اجاره دادن آن شامل اخذ اقامت نمی شود، زیرا این کار منجر به توسعه اقتصادی کشور اوکراین نخواهد شد. به منظور سرمایه گذاری و اخذ اقامت در این کشور می باید این خرید ملک به توسعه اقتصادی کشور منجر شود. بهترین راه برای این کار ابتدا باز کردن یک شرکت است، که نه تنها باعث سودآوری شخص بلکه باعث کمک به اقتصاد کشور اوکراین نیز می شود
اگر فردی که قصد خرید ملک دارد می خواهد از طریق این سرمایه گذاری به اقامت برسد، نیاز به خرید ملک توسط شرکت ثبت شده خود دارد. در چنین مواردی باید توجه داشت که شرکتی که ملک را خریداری کرده است به طور رسمی مالک آن خواهد بود، هر چند که با گذشت زمان امکان تغییر مالکیت به نام خود شخص وجود دارد. ملک خریداری شده توسط شرکت می تواند اجاره داده شده و یا محل زندگی شخص باشد.


خرید ملک در اوکراین و استانداردهای سرمایه گذاری در اوکراین​​​​​​​

برای بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در اوکراین باید نرخ مصادره اموال در این کشور مورد بررسی قرار گیرد. نرخ مصادره اموال عددی بین یک تا هفت می باشد که عدد یک کمترین میزان و هفت بیشترین میزان را نشان می دهد و هرچقدر این نرخ پایین تر باشد، آن کشور برای سرمایه گذاری مناسب تر و امن تر است.اوکراین با میانگین عدد بین سه تا چهار در این نمودار یکی از کشورهای نرمال و ریسک معمولی در سرمایه گذاری می باشد.


خرید ملک در اوکراین و واجدین شرایط خرید ملک​​​​​​​


برای خرید ملک در اوکراین هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. با هر نوع ملیتی امکان خرید ملک در این کشور برای خریداران وجود دارد. سند ملک در این کشور به نام خریدار و با هر نوع تابعیتی  به صورت شش دانگ صادر خواهد شد. از آنجا که تنها با خرید ملک امکان اخذ اقامت این کشور وجود ندارد، سرمایه گذارخارجی بدون محدودیت و با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار دلار امکان اخذ اقامت اوکراین را خواهد داشت. در ادامه به نکات مهم درباره خرید ملک و سرمایه گذاری از این طریق برای سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

خرید ملک در اوکراین و مراحل قانونی خرید ملک در اوکراین​​​​​​​

خرید ملک در اوکراین به تنهایی منجر به اقامت سرمایه گذار نمی شود، اما علاقمندان به اخذ اقامت اوکراین می توانند شرکتی در اوکراین ثبت نمایند و این به معنای تزریق بودجه به سرمایه ثابت یک شرکت است پس از آن که شرکت در اوکراین ثبت شد، می تواند هر نوع فعالیت تجاری انجام دهد و هیچ نوع محدودیتی در فعالیت های سرمایه گذاری، تجارت، صادرات و واردات وجود ندارد و سهام شرکت می تواند برای خرید ملک استفاده شود. حداقل مبلغ مورد نیاز  برای این کار ۱۰۰ هزار دلار می باشد. اخذ اقامت اوکراین از طریق این سرمایه گذاری شامل یک سری مراحل می شود.

در ابتدا شما باید گواهی سوء پیشینه از کشور خود دریافت نمایید، سپس گواهی پزشکی که ثابت کند هیچ گونه اعتیادی نداشته اید و به بیماری های عفونی یا مقاربتی مبتلا نیستید ارائه دهید. در مرحله بعدی باید حساب بانکی در کشور اوکراین به نام خود  افتتاح نموده و مبلغ ۱۰۰ هزار دلار را به حساب خود در اوکراین انتقال دهید. مرحله بعدی ثبت شرکت است، این شرکت باید یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) باشد. در ادامه باید گواهی از بانک خود در اوکراین بگیرید که سرمایه گذاری و انتقال پول شما را به اوکراین تایید نماید. پس از این می توانید برای اقامت خود و خانواده درخواست دهید. این اقامت از ابتدا به صورت اقامت دائم به سرمایه گذار اعطا می شود.

مرحله اول
این درخواست باید به اداره مهاجرت کشور اوکراین در محل اقامت شخص تسلیم شود. زمان دریافت اجازه اقامت ممکن است تا یک سال به طول بیانجامد که معمولا اداره مهاجرت ۶ ماهه پاسخ می دهد

مرحله دوم
بعد از دریافت اجازه اقامت، چنانچه شخص خارج از اوکراین است، باید از سفارت اوکراین در کشور خود درخواست ویزای نوع D (توریستی ) نماید
​​​​​​​
مرحله سوم
از آنجا که صدور کارت اقامت دائم در کشور اوکراین  پروسه ای زمان بر است، بهتر است شخص در ابتدا تقاضای اقامت یک ساله نماید. بدین منظور، شما می توانید در شرکتی که ثبت کرده اید به عنوان مدیر عامل اجازه کار دریافت نمایید
در این روش می توانید بلافاصله درخواست اقامت دائم نمایید، اما به دلیل زمان بر بودن پروسه صدور کارت اقامت دائم درخواست اقامت موقت نمایید. در تمام مراحل کار حضور وکیل متخصص و حرفه ای در زمینه خرید ملک و ثبت شرکت و آشنا به امور اقامتی اوکراین ضروری است.

خرید ملک در اوکراین و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در اوکراین

چنانچه علاقمند به خرید ملک در اوکراین هستید باید بدانید که هزینه خرید ملک در کیف، پایتخت این کشور به نسبت سایر شهرهای اوکراین بالاتر است. شما می توانید با مبلغی در حدود ۵۰ هزار دلار در کیف ملک خریداری نمایید، اما تنها با خرید ملک به ارزش ۱۰۰ هزار دلار و ثبت شرکت است که می توان اقامت اوکراین را به دست آورد. امکان دریافت وام جهت خرید ملک تنها برای شهروندان اوکراینی وجود دارد. هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه در کیف ماهیانه در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار می باشد که البته با توجه به موقعیت و متراژ ملک قابل تغییر است.


خرید ملک در اوکراین و وکیل امور ملک​​​​​​​

از آن جا که خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت اوکراین نمی شود و باید در ابتدا شرکتی در اوکراین ثبت نموده و امور حقوقی ثبت شرکت را انجام داد، حضور وکیل متخصص و آشنا به مسائل حقوقی به همراه فرد متخصص در امور املاک در این کشور برای اطمینان از اینکه ملک را به ارزش واقعی آن خریداری می کنید و مورد کلاه برداری قرار نمی گیرید ضروری به نظر می رسد. با توجه به اینکه کشور اوکراین برای سرمایه گذاری کشور امنی نیست، حتما در این زمینه با وکیل متخصص در زمینه سرمایه گذاری مشورت بفرمایید. وکیل مجرب در زمینه سرمایه گذاری با توجه به سرمایه شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهد.


خرید ملک در اوکراین و خدمات مؤسسه بین المللی وال تراول

از آن جا که خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت اوکراین نمی شود و باید در ابتدا شرکتی در اوکراین ثبت نموده و امور حقوقی ثبت شرکت را انجام داد، حضور وکیل متخصص و آشنا به مسائل حقوقی به همراه فرد متخصص در امور املاک در این کشور برای اطمینان از اینکه ملک را به ارزش واقعی آن خریداری می کنید و مورد کلاه برداری قرار نمی گیرید ضروری به نظر می رسد.حتما در این زمینه با وکیل متخصص در زمینه سرمایه گذاری مشورت بفرمایید. وکیل مجرب در زمینه سرمایه گذاری با توجه به سرمایه شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهد.


خرید ملک در اوکراین و توصیه های حقوقی​​​​​​​

اگر علاقمند به سرمایه گذاری در اوکراین از طریق خرید ملک و همین طور اخذ اقامت دائم اوکراین هستید، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:
​​​​​​​

ثبت نام برای کارت اقامت در اوکراین می تواند از ۶ ماه تا یکسال طول بکشد. بنابراین پس از ثبت شرکت و ارسال اسناد به منظور دریافت کارت اقامت دائم، توصیه می شود همان ابتدا برای دریافت کارت موقت خود اقدام نمایید. بهتر است این کار را از طریق اخذ اجازه کار به عنوان مدیر شرکت انجام دهید. این کار به شما کارت اقامت یکساله اوکراین اعطا خواهد کرد که هر سال قابل تمدید است. اگر شما تصمیم به خرید ملک توسط شرکت خود را دارید بهتر است بلافاصله پس از ثبت شرکت این کار را انجام دهید، زیرا پس از خرید ملک بلافاصله پول شما به ارز رایج اوکراین تبدیل خواهد شد و این کار باعث محافظت از پول شما در برابر نواسات نرخ تبدیل ارز خواهد شد.
​​​​​​​
اگر شما این پروسه را به منظور دریافت کارت انجام می دهید می توانید به محض دریافت کارت اقامت شرکت را منحل کنید، زیرا طبق قانون پس از انحلال یک شرکت کلیه اموال آن به مالک خواهد رسید. دقت بفرمایید که انحلال یک شرکت حدود ۲ تا ۳ ماه طول می کشد. انحلال شرکت می بایست پس از اخذ اقامت دائم انجام شود و در غیر این صورت اقامت دايم اعطا نخواهد شد. توصیه می شود خود را به عنوان ثبت کننده شرکت معرفی نمایید و اگر قصد خرید شرکت دارید باید در اساسنامه آن فعالیت های مربوط به املاک و مستغلات قرار داده شود.